Městská část Praha 22 - Královice

Nové Královice

kouzlo venkova naleznete i v Praze

Pohled na nové náměstí s malou vodní plochou a vzrostlou zelení si nejlépe vychutnáte z místní kavárny či restaurace. Dominanta náměstí - Nová budova radnice vznikla citlivou rekonstrukcí historických budov Tvrze Královice.

Služby

plná občanská vybavenost

V Královicích je základní škola, školka, v blízké Uhříněvsi (4,5 km) můžete využívat další služby občanské vybavenosti (pošta, čerpací stanice, lékárna, bankomaty, kino, divadlo, restaurace a kavárny, malý pivovar, obchody, kadeřnictví, autoservis).

Volný čas

pohodový relax i aktivní sport

V Královicích naleznete množství sportovního vyžití i možností pro trávení volného času: Tenisové kurty, fotbalové hřiště, přírodní park v údolí Rokytky, přírodní koupaliště Markéta, turistickou trasu i síť cyklostezek napojených na trasy č. 1 a A24 vedoucí do Prahy, trasu A440 vedoucí do Běchovic a trasu 8100, tzv. Pražské kolo.

Dostupnost

výhody příměstské dopravy

Linky MHD č. 229 a PID č. 366 zajišťují autobusové spojení přímo do stanice metra A Depo Hostivař. Ze stanice metra C Háje lze využít linky MHD a PID č. 232, 267, 381, 382, 383, 387 do Uhříněvsi a odtud pokračovat autobusy č. 229 nebo 366, případně je možné využít vlakového spojení City Elefant do Prahy z nádraží Praha Uhříněves.

Městská část Praha – Královice si do dnešní doby zachovala původní vesnický ráz. Výrazem historické hodnoty lokality je vyhlášení „Chráněné urbanistické zóny Královice“ v roce 1991. Půvabné údolí Rokytky bylo v roce 1990 vyhlášeno chráněným územím „Zóna klidu Rokytka“.

Mějte aktuální informace o projektu Nové Královice